گوگل سال گذشته به طور مخفیانه یک شرکت نوپای فعال در زمینه خدمات پخش آنلاین ویدئو به نام Agawi را خریداری کرد تا از این طریق کاربرد گوشی‌های هوشمند را متحول کند.

به گزارش ایتنا از فارس، هدف از این کار افزایش استفاده از تلفن همراه برای اتصال به اینترنت است تا کاربرد سرویس‌های تحت وب گوگل مانند جستجو و برنامه‌های مبتنی بر آن افزایش یابد.

 

در حال حاضر نیمی از درآمد گوگل از طریق تبلیغات منتشر شده در جستجوگر آن به دست می‌آید و این شرکت امیدوار است افزایش استفاده از تلفن همراه این رقم را باز هم بیشتر کند.

 

خدمات پخش مستقیم و آنی Agawi نه تنها پخش ویدئو، بلکه دسترسی به بازی‌های سنگین و حجیمی مانند Grand Theft Auto: San Andreas و FIFA:14 را بر روی گوشی و تبلت ممکن می‌کند.

 

حجم این دو بازی برای نصب به ترتیب 2.4 و 1.35 گیگابایت است و خدمات شرکت مذکور کاربران را از نصب این بازی‌ها بی نیاز کرده و اجرای مستقیمشن را امکان‌پذیر می‌سازد.

 

کارشناسان معتقدند با ارائه خدمات مذکور از سوی گوگل کاربران دیگر نیازی به خرید گوشی‌های جدید با فضای ذخیره‌سازی بیشتر نخواهند داشت و تنها کافیست یک گوشی همراه متوسط با حافظه عادی خریداری کنند تا به انواع بازی‌ها، ویدئوها و خدمات مختلف دسترسی یابند.منبع: itna